Sırta yapılan hacamat

Sırta yapılan hacamat

Hacamat sırt ve omuz ağrılarının dayanılmaz acısını hafifletmede birebirdir. Hatta öyleki bu acıların  dinmesi için sadece kuru hacamat denilen yağlı kupa tedavisi bile olumlu sonuçlar verebilir. Yalnızca sırt çekme vantuzlama işlemi bile bu açıdan oldukça faydalıdır. Ancak bölgedeki kan değişiminin verdiği sağlık tartışılmayacak derece büyüktür. Etkileri de bir o kadar fazladır.

Omuzlardan yapılan hacamat ilgili bölgeyi rahatlattığı gibi burada bulunan akapunktur noktalarının uyarılmasıyla bazı hastalıklara karşı önleyici tedbir alınmış olur. Çinli terapistler ve uzmanlar bu bölgenin kalp çakrasının hemen başlangıcı olması hasebiyle bölgesel hastalıklara tedaviye buradan başlamaktadırlar.

Omuz bölgesi Çinli uzmanlara göre Kalp Çakrasının ön noktasıdır.Bu bölgede kemik ve eklem ağrıları ve romatizmal hastalıklara yönelik Akapunktur noktaları bulunmaktadır. Ayrıca omurga üzerinden geçen damarların etkisi ile Omuz ve kol üzerinde gerçekleşen ağrı tutulma ve uyuşmaların kesin tedavisi bu bölge üzerinden gerçekleşir. Kulunç ağrılarının tedavisi ile Akciğer hastalıkları buna bağlı olarak soğuk algınlığı ve kırgınlıkların giderilmesi ve direncin sağlanması açısından bu bölgeye yapılan hacamat oldukça etkilidir. Yine damar hastalıkları için bu bölge önemlidir. Hatta Varis hastalığı olan kimselerin öncelikle bu kısımdan hacamat olmaları gerekmektedir.

Bölgeden geçen damarların hacamat yoluyla emilerek kan boşaltımının sağlanması deri üzerindeki rahatsızlıklara kalp ve zihin hastalıklarının dolaşıma bağlı problemlerinde etkilidir.

Bursa’da yaptığımız tedavilerce bir çok hastamızın bu bölgeden yapılan hacamatlara karşı vucut direncini kazandıklarına bizzat şahid olduk. memnuniyetlerini belirten dua ve teşekkürlerini işittik.

Omuz bölgesi sırt bölgesinin üstünü kaplaması ve kafa bölgesine yakın olması hasebiyle burada yanlış bir tedavi uygulanması oldukça tehlikelidir.
Birçok kişi kafadan yapılan hacamatın tehlikeli olduğunu zanneder. Ancak bu bölge en tehlikeli bölgedir. Günün olmayan hacamat ile baras ve deri hastalıkları baş gösterebilir. Aynı zamanda göz tansiyonu olan bir hastanın (glokom) hacamat sonrasında kör olduğu bizzat hocamız tarafından müşahede olunmuştur. Gerekli tonometri ve gonyoskopi ölçümlerinden sonra kesinleşen bu vakıada Pakistan gibi bir ülkede hak aramak mümkün olmadığı için 6 ay süren tedavi sonrası hasta ancak iyileşmiştir. Göz cerrahları ve hocamızın hocası bizzat bu süreçte hastaya destek olmuşlardır. Bu hasepledir ki hacamat işi bilmeden yapılınca Allah muhafaza kötü sonuçlar doğurabilecek bir tedavidir. Bunu yazarak sizi korkutmak istemiyoruz. Fakat her işin mahiri vardır…

En Yeni Girdiler

 • Female Long Hair Style

  Female Long Hair Style

 • Curly Hair Style

  Curly Hair Style

 • Afro Hair Cut

  Afro Hair Cut

 • Shoulder Length

  Shoulder Length

2018 Sancakweb tarafından dizayn edlmiştir. Oneman

× Whatsapp Destek Hattı