Rüya tabiri: Rüyada cin görmek!

İbni-i Sirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Ebu Sad (rahmetullahı aleyh) demiştir ki; rüyada kendisinin cin olduğunu gören kimsenin hilesi kuvvetli olur.

Rüyada cin sihirlerini görmek, felaketlere delalet eder. Rüyada cinleri kendisinin yakınında durduğunu görmek, zarar etmeye, zayıf düşmeye ve yerine getirmediği nezire delalet eder.

Rüyada cinlere kuran öğrettiğini ya da cinlerin ondan Kuran dinlediğini gören kimse, riyaset ve makama nail olur. Zira ayeti kerimede; (Ey Muhammed!) De ki: “Bana cinlerden bir topluluğun (Kur’an’ı) dinleyip şöyle dedikleri vahyedildi: “Şüphesiz biz doğruya ileten hayranlık verici bir Kur’an dinledik de ona inandık. Artık, Rabbimize hiç kimseyi asla ortak koşmayacağız.” Cin suresi (1-2)  Buyrulmuştur.

Rüyada cinlerin evine girdiğini ve evinde bir şeyler yaptığını görmek, evine hırsız gireceğine ve ona zarar vereceğine ya da düşmanlarının evine baskın yapacaklarına işarettir. Cin rüyasında asıl olan tabir, dünyadaki hilekâr kimselere delalet etmesidir.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada cinlere arkadaşlık yapan kimse yolculuk yapan ve gizli işlere muttali olan kimselere yakın olmaya delalet eder. Rüyada cin görmek karada ve denizde yolculuk yapmaya, hırsızlığa, zinaya, içki içmeye, bidat işlenen yerlere ve sihir yapan ve göz boyayan kimselere delalet eder. Rüyada iyilikle emir eden ve kötülükten nehy eden ve hayırlı haberler veren cin görmek, onun müslümanlardan olduğuna, aksini görmekte kâfir cinlerden olduğuna işaret eder.

Rüyada cin ile evlenmek günahkâr bir kimse ile belalanacağına ya da hasta ve uğranmış bir hayvan satın alacağına, saltanat ailesinden ise hükümdar olacağına ya da mevkisinden düşmesine delalettir. Rüyada cin tarafından bir çocuğu olması, düşük bir işten kazanacağı mala ya da define bulmaya delalet eder. Bir hükümdarın rüyada cinleri tuttuğunu ve bağladığını görmesi, bir şehri kuşatmasına ve orda ki kâfirleri esir almasına, rüya sahibi müslüman ise oruç tutması ve şehvetini kırması ile şeytanların şerrinden kendisini kurtarmasına, rüyada cinlerle boğuşmak onların şerrinden ve onlarla uğraşan kişinin şerrinden emin olmaya, cinlerin kendisi ile boğuşması hile ve tuzaklara düşmeye ya da rüya sahibinin faiz yiyen kimse olduğuna delalet eder.

Cinlerin sultanları, geçmiş hükümdarlara, valilere, şeyhlere, âlimlere, çocuk terbiyecilerine ve muhtaç olan kimselerin ihtiyacını karşılayan kimselere delalet eder.

Rüyada cinlerin büyüklerinden birisi ile arkadaşlık yapan kimse, gerçekte de onun delalet ettiği bir kimse ile tanışır. Ya da bilgili, ihtiyaçları gideren, hırsızların izini bulan bir kimse olur. Bazende rüya sahibinin tövbe etmesine, ilim ve kuran ehlinden olmasına, bazende çocuk eğitimcisi olmasına delalet eder.

Rüyada arazi ile uğraşan cinler, yol kesen eşkıyalara, çöplükte yasayan cinler bekçilere, kuyu ve hamam yapan cinler zinekar kimselere, kışkırtıcı kadın ve erkeklere, evler yapan cinler kötü komşulara delalet eder

Rüyada cin görmek, yakıcı ateşe, ya da ateşli kaplar, cam eşyalar yapan kimselere, ya da yukarda geçen yerlere göre insana zarar veren haşerelere ve akrep, yılan gibi canlılara delalet eder.

Rüyada cin insanların dahi olanlarına ve olağan dışı olan kimselere delalet eder.

En iyisini Allah Teâlâ bilir.

İlginizi Çekebilir

Cinlenmiş Ancak İleri Seviyeye Ulaşmamış Veya Kendisinde Uğrama Olan Kişilerde Genel Belirtiler

– Aşırı unutkanlık – Dalgınlık – Kararsızlık – Geleceğe ait ümitsizlik duygusu – Basit sebeplerle …

Bulunan Sihiri Nasıl Bozabilirim ?

Yaygın hata sihir malzemesinin akarsuya bırakılmasıdır. Ancak üzerinde işlem yapılmadan akar suya bırakılan sihir malzemesi …

× Whatsapp Destek Hattı