Cin İnsan bedenine nasıl girer ve neresine yerleşir

Cin havadır, insan bedeninde ise gözenekler vardır. Bu yüzden cin insan bedenine arzu ettiği herhangi bir yerden girebilir. Cinlerin hava olduklarının delili, Allah Teâlâ’nın şu sözüdür:

“Cinleri de dumansız saf ateşten yarattı.”127

Abdullah İbn-i Abbâs bu konuda diyor ki:

“Cinler ateşin ucundan yaratılmıştır. Alevin ucu ise ateşten çıkan yakıcı havadır. Cin insan bedenine girince doğrudan doğruya beynine yönelir. Beyin yoluyla da, beyinde bulunan merkezden insanın organlarından istediği organın hareketlerini kontrolüne alır.

Tıbbî araştırmalar sonucunda saralı hastaların beyninde değişik, mahiyeti bilinmez birtakım titreşimlerin olduğu tespit edilmiştir.”

Eserin yazarı Vahid Abdüsselam Bâlî der ki:

“Birçok cin bana, kendilerinin insan beynine yerleştiklerini söylediler.

Cinlerden biri bana, bu insanın herhangi bir organını etkileyebileceğini söylemişti. Bir keresinde bir cine dedim ki, bu kolu tut. Cin kolu tuttu, o üç tane güçlü kuvvetli genç cinin tuttuğu o kolu bükmek istedi ama bütün uğraşmalarına rağmen onu bükemediler. Bunun üzerine cine bırak onu dedim. Bıraktı, kol eski haline döndü.”

Kaynak: Cin’den ve Şeytan’dan Korunma

En iyisini Allah Teâlâ bilir.

 

İlginizi Çekebilir

Cinlenmiş Ancak İleri Seviyeye Ulaşmamış Veya Kendisinde Uğrama Olan Kişilerde Genel Belirtiler

– Aşırı unutkanlık – Dalgınlık – Kararsızlık – Geleceğe ait ümitsizlik duygusu – Basit sebeplerle …

Bulunan Sihiri Nasıl Bozabilirim ?

Yaygın hata sihir malzemesinin akarsuya bırakılmasıdır. Ancak üzerinde işlem yapılmadan akar suya bırakılan sihir malzemesi …

× Whatsapp Destek Hattı